Setiausaha Dewan Rakyat
control 1control 2control 3

Setiausaha Dewan Rakyat bertanggungjawab terhadap perjalanan persidangan Dewan Rakyat dan membantu Yang di-Pertua Dewan Rakyat dalam hal berkaitan Dewan ketika bersidang.

Tugas-tugas Setiausaha Dewan juga termasuk mengemukakan notis untuk memulakan persidangan, menguruskan notis-notis usul, risalat-risalat, Aturan Urusan Mesyuarat (AUM), Undi-Undi Perjalanan Mesyuarat dan soalan-soalan daripada ahli-ahli Dewan serta mengeluarkan Penyata Rasmi (hansard) bagi persidangan.

NO NAMA TAHUN
1 Nizam Mydin bin Bacha Mydin 13.5.2020 - Kini
2 Riduan bin Rahmat 22.2.2020 - 12.5.2020
3 Datuk Roosme binti Hamzah 26.12.2007 - 21.2.2020
4 Datuk Mahmood bin Adam 11.09.2006 - 20.12.2007
5 Dato' Abdullah bin Abdul Wahab 07.01.2004 - 15.08.2006
6 Datuk Mohd. Salleh bin Haji Hassan 1998 - 06.01.2004
7 Datuk Haji Abdul Rahman bin Haji Ali 1993 - 1998
8 Dato' Haji Wan Zahir bin Sheikh Abdul Rahman 1988 - 1993
9 Dato' Azizul Rahman bin Abdul Aziz 1972 - 1988
10 Ahmad bin Abdullah 1969 - 1972
11 Jaafar bin Mohd Taha 1967 - 1969
12 Haji Shamsuddin bin Haji Mohd Sidin 1965 - 1967
13 Sheikh Abdullah Sheikh Abu Bakar 1964 - 1965
14 C.A. Fredericks 1959 - 1964

Kemaskini Terakhir pada: 1 Jun 2020 | Hits: 105996

SPR Malaysia
HRMIS
MyGov
JPM
IIM
JAN
JAN
DBP
E-Vetting
myGov Mobile
eprolehan
Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia
Government Procurement Information System
Kemaskini Terakhir pada: 30/09/2020.
Paparan menarik, 1024 x 768 dengan Mozilla Firefox 3+, Google Chrome 5+ and Internet Explorer 8+.
2020 © Hakcipta Terpelihara Parlimen Malaysia
Halaman dijana dalam 0.237 saat v5
WEB MOBILE
www.parlimen.gov.my